Juuksepikenduste hooldus

Juuksepikenduste hoolduse põhilised nipid:

Juukseid tohib pesta 8 h pärast peale juuksepikenduste paigaldamist.

Kui oled laskund juukseid värvida või teinud oma juustele mingit sirgendavat hooldust , siis sa peaksid ootama 48 h enne, kui lased endale paigaldada juuksepikendused.

Sa peaksid oma juuksepikendusi pesema vähemalt 1 kord nädalas, kasutades juuksepikendusesõbralikke tooteid. Küsi lisa toodete sobivuse kohta oma juuksepikendajalt!

Pead pestes tuleb šampoonitada peanahka ning otsad saavad puhtaks kui vesi ja šampoonivaht valgub üle nende. Juukseotsi eraldi šampoonitada pole vaja ja see ei mõju neile hästi. Juuksepikendusi pese alati loomulikus asendis, mitte kunagi üle pea.

Juhul kui soovid lasta juustel kuivada loomulikul teel, siis soovitame kuivatada juuksejuured siiski fööniga, et kinnitused ei jääks liiga kauaks märjaks või niiskeks. See tagab selle, et pikendused ikka püsivad korralikult.

Peale ujumist, sauna, trenni ja muid tegevusi, mis võivad tekitada üleliigset niiskust peanahale, pese alati juuksed šampooniga .

Võimalus korral oleks soovitatav, et külastaksite juuksurisalongi, kus paigaldasite juuksepikendused, kontrollimaks kas ikka kõik on pikendustega nii nagu oodatud.

Harja juuksepikendusi spetsiaalse juuksepikendustele mõeldud harjaga vähemalt kaks korda päevas. Hari on spetsiaalse disainiga, et saaks hästi harjata ka juuksepikenduse kinnitusi, et vältida pusasid.

Fammi alati juukseid osade kaupa, alustades kuklaosast ja liikudes ülespoole. Kammi alustades juurtest ja liigu otstesse, kuni juuksed on siidised ja pehmed. Magades ja sportides punu juuksed lõtva patsi. Need kammimise ja hoolitsemise nipid tagavad selle, et su juuksed ei pusastu juurtest.

Kõige nauditavam osa pikenduste juures on nendele soengu tegemine, sest selleks on väga palju võimalusi- kuid on mõned asjad millegi tuleks olla ettevaatlik! Kuigi on lubatud fööniga kuivatamine, lokitangidega keeramine, tangidega sirgendamine ja kuumad rullid, siis need tuleks hoida miinimum 2 cm kaugusele juuksepikenduste kinnitustest.

Juuksepikendusi saab värvida, kuid seda peaks tegema spetsialist, kellel on kogemusi just nende pikendustega, sest need alluvad värvile natuke teisite, kui oma juuksed.

Paari kuu möödudes kui juuksepikendused on juba väljakasvanud, siis tuleks kinnitused iga päev eraldada, et nad ei pusastuks omavahel kokku. Seda saab teha kõige paremini sõrmedega, neid juustest läbi libistades juurtest alates. Kui on tunda et kuskil on juba kaks kinnitust koos, siis tuleks kaks kinnitust õrnalt omavahel eraldada. Kui seda mitte teha, siis hakkab see kahene punt endale veel teisi kinnitusi juurde haarama ja lõpuks võib tekkida suur pusa peanaha lähedale.

On täiesti normaalne, et mõned pikendused libisevad kandmise ajal peast välja. Tuleb meeles pidada, et tavaliselt langeb inimesele keskmiselt 100-150 juuksekarva peast välja. Täis pea pikendusi katab kuskil kolmaniku sinu peast. Natukese aja pärast hakkad märkama neid juukseid mis on välja langenud, kuid jäänud kinni kinnitustesse. Nendel karvadel on väikesed valged munakesed otsas. See on normaalne nähtus ning ei tähenda seda, et need karvad on tulnud peast lahti tänu juuksepikendustele. Juhul kui need karvad teid segavad, siis teie juuksepikenduste spetsialist saab need puhastada.

Veendu alati selles, et sinu pikendusi lõigatakse kuivanud peast. Juuksepikendusi ei tohi lõigata märjast peast.

Pea meeles neid nippe ja võta nende sammude tegemist tõsiselt, see tagab sulle selle, et juuksepikendused ei kahjusta sinu juukseid , vaid nad saavad rahus kasvada koos juuksepikendustega ja on paremas kondtisioonis kui ennem.

Ära hoia juuksepikendusi korraga peas kauem, kui sinu juuksepikenduse spetsialist soovitab.

Kasuta kindlasti toitvat maski ja pähejäetavat balsamit/seerumit, see tagab sulle siidise ja pehme tunde.

 

Kõike seda saab meilt! Võta meiega ühendust siit: ilusalong Tallinnas